Menu Zamknij

Dewocjonalia

Czym są dewocjonalia? Ci, dla których ważna jest wiara dobrze znają to pojęcie. Jest ono jednak na tyle szerokie, że trudno wymienić wszystko co zawiera w sobie słowo dewocjonalia. Jednak każdy z poszczególnych elementów łączy jedno – są one związane z wiarą i mają pomagać nam w szerzeniu dobrego słowa o naszej wierze oraz sprawowaniu Mszy Świętej.

Dewocjonalia wielu kojarzą się przede wszystkim z przedmiotami, które konieczne są do sprawowania Mszy Świętej. Absolutnie nie jest to błędem. To główny element szerokiego pojęcia jakim są dewocjonalia. Kielichy liturgiczne, ornaty dla księży, dzwony i gongi, monstrancje i wiele, wiele innych przedmiotów znajdziesz w naszym sklepie. To one sprawiają, że Msza Święta to jeszcze bardziej podniosły i wyjątkowy rytuał.

Jednak dewocjonalia to nie tylko przedmioty konieczne w kościele. Korzystać z nich mogą również osoby świeckie. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju łańcuszkach, różańcach czy obrazach religijnych. To dewocjonalia, dzięki którym możemy pokazywać swoją wiarę, dzielić się nią z innymi i modlić się. Oprócz tego to świetny pomysł na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej czy Chrztu.

modlitwa, dewocjonalia, różaniec